Е сега е реален плејофот во НБА-лигата: Лејкерс добива шампионско засилување!

Лос Анџелес лејкерс доби ново засилување, откако клубот го ангажираше Тајсон Чендлер, а поради неговото пристигнување среќен е Леброн Џејмс.

„Среќни сме што ќе добиеме уште еден ветеран. Тоа е фудбалер, кој игра цврсто, кој е многу паметен и кој ќе ни донесе шампионско искуство. Добро ќе ни дојде во ротација на центарските позиции, каде што понекогаш имаме проблем“, кажа Џејмс.

Џендлер ја почна сезоната во Феникс, кој неодамна го отпушти, па 36-годишниот ветеран ќе се обиде да му помогне на Лејкерс да стигне до плејофот сезонава.

Advertisements