„Нераѕурите“ добија интересна понуда од Хонг Конг: Интер добива нови сопственици!?

Италијанските медиуми пишуваат дека сопствениците на Интер добиле примамлива понуда од Хонг Конг за да го продадат клубот.

Инвеститори од Хонг Конг понудиле дури 800 милиони евра, кои изгледаат и тоа како примамливо, но не е позната желбата за продажба на сопственикот Жанг Јиндонг.

Италијанскиот гигант почна да се враќа во врвот на италијанскиот фудбалер, па многумина сметаат дека нема сега „нераѕурите“ да го менуваа сопственикот.

Интер доби засилување и од Јувентус, од каде што стигна Бепе Марота, кој имаше фантастични потези во клубот од Торино.

Advertisements