Арсенал пред ремонт: Артета продава трио вредно 140 милиони евра


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Англискиот вицепрвак Арсенал веќе крои планови за следната сезона, а тренерот Микел Артета сака да продаде трио вредно 140 милиони евра.

Артета нема да смета на услугите на Томас Парти, Фабио Виеира и Габриел Жесус, кои ќе ги спакуваат куферите и ќе заминат од „Емирати“.

Виеира и Жесус пристигнаа во 2022 година, додека Парти го засили Арсенал две години претходно, но не ги оправдаа вложените пари.