Атмосферата во Мелбурн е неверојатна: Ѓоковиќ по една година се врати во Австралија! (Видео)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по пауза од една година се враќа на Австралијан опен, а првиот меч го игра против Роберто Карбаљес Баена од Шпанија.

Атмосферата во Мелбурн е неверојатна и на трибините може да се забележат огромен број српски знамиња.