Бентеке прави изненадувачки трансфер?


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Напаѓачот на Ливерпул и репрезентацијата на Белгија, Кристијан Бентеке, најверојатно ќе го напушти “Енфилд” ова лето.

За услугите на Белгиецот интерес покажаа повеќе европски гиганти, но на крајот тој би можел да заврши во Кристал Палас!

Тренерот на овој клуб бара замена за Двајт Гајл кој замина во Њукасл и токму во Бентеке гледа идеално решение. Да потсетиме, Бентеке во Ливерпул пристигна минатото лето од Астон Вила за сума од 32 милиони фунти.