Брајант се врати во Лејкерс!


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Американскиот кошаркар Томас Брајант е ново засилување на Лос Анџелес Лејкерсза следната сезона, откако потпиша едногодишен договор.

Лејкерс го враќа 24-годишниот центар во свои редови, откако првите минути во НБА-лигата ги одигра токму во дресот на тимот од Лос Анџелес.

Брајант беше избран на драфтот во 2017 година како 42. пик од Јута, која потоа го испрати во Лејкерс заедно со Џош Харт во замена за Тони Бредли.

По крајот на сезоната Брајант беше отпуштен, па набрзо потпиша договор со Вашингтон Визардс, а таму се покажа како одличен кошаркар, иако имаше проблеми со повреди.