Чави го претстави новиот дрес – ваков досега немале во историјата!


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Голем дел од клубовите почнаа да ги претставуваат дресовите за следната сезона, а тоа го направи и каталонскиот гигант Барселона.

Каталонците решија оваа сезона да воведат и трета боја и трета линија на дресот, кој беше официјално промовиран преку социјалните мрежи од страна на тренерот Чави Ернандез.

Дресот ќе потсети на поранешните дресови од сезоната 1999/2000 и 2003/04, кога имаше идентична боја на ракавите.

Овој пат ново е тоа што освен на ракавите и рамото, и на линиите ќе има трета боја за првпат во историјата.