Челси е на потег: Кој ќе биде нов напаѓач на премиерлигашот?


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Англискиот гигант Челси наскоро треба да донесе конечна одлука за потенцијалниот трансфер на Џон Дуран, откако претходно преговараше со Астон вила за размена.

Челси сè уште е активен на трансфер-маркетот и веќе разгледува други опции за напаѓач, иако агентите на Дуран, но и самиот фудбалер прифатиле трансфер на „Стемфорд бриџ“.

Новинарот Фабрицио Романо објави дека преговорите се завршени, но Челси го има последниот збор и наскоро ќе реши дали ќе се засили со Дуран или ќе бара нов напаѓач.