Црногорец го сретна Ѓоковиќ и го насмеа до солзи со виц за Федерер и Надал 🎥

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ по посетата на манастирот Острог се наоѓа во посета на Жабљак, каде што се сретна со Јован Радуловиќ, кој работи како комичар во Подготица.

Јован му пријде на Ѓоковиќ, го прегрна и му раскажа виц за Роџер Федерер и Рафаел Надал, по што Србинот се насмеа до солзи.