Џон Џонс за само две минути го понижи Ган (Видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓

Легендарниот борец Џон Џонс славеше против Сирил Ган во битката за шампионскиот појас во тешка категорија во Лас Вегас.

Џонс по три години се врати во УФЦ, а делуваше како да не пропуштил ниту ден, па по само две минути го совлада противникот.

Американецот најави борба против Стипе Миочиќ, а тој веднаш одговори и го прифати предизвикот од Џонс.