Џумхур по тешкиот пораз во Австралија се теши со – атрактивната Барбара! 📸

Босанскиот тенисер Дамир Џумхур не успеа да се пласира во главниот дел од турнирот во Австралијан опен, откако загуби со 0-6 и 2-6 против Кимер Копејанс.

Џумхур утеха си најде во рацете на хрватската реалити ѕвезда Барбара Шегетин, со која неодамна почнаа љубовна врска.

Таа беше една од ретките кои можеа да му дадат поддршка на Џумхур во квалификациите, но на крајот мораше да го теши поради дебаклот.