Дончиќ ниту со трипл-дабл не го спаси Далас: Мора да бидеме подобри!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ постигна трипл-дабл против Бостон селтикс, но неговата екипа повторно загуби.

Дончиќ го заврши мечот со 32 поени, 11 скокови и 11 асистенции, но по дуелот кажа дека тоа не било доволно.

„Имавме шанси и не ги искористивме. Мора да бидеме подобри во иднина. Бостон има тим со одлични кошаркари, а ние мора да ги поправиме грешките“, кажа Дончиќ.