Дончиќ „пресече“ – ќе игра за Словенија на ОИ во Париз!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ донесе одлука да настапи за Словенија на Олимписките игри (ОИ) во Париз.

Селекторот на Словенија објави список од 16 кошаркари, а на списокот се најде и најголемата ѕвезда на Далас маверикс.

За разлика од Словенците, Србите сè уште не знаат дали ќе имаат помош од Никола Јокиќ ова лето.