Емотивна прослава на улиците на „Градот на ангелите“: Коби, Коби, Коби… ?


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Илјадници луѓе се собраа на улиците на Лос Анџелес каде што ја прославија титулата на Лејкерс, а притоа го извикуваа името на легендарниот кошаркар Коби Брајант, кој го загуби животот на почетокот на годинава.

Десет години ги немаше на врвот, а годинава со неверојатниот Леброн Џејмс стигнаа до крајот. Тие станаа шампиони во НБА по 17. пат во историјата откако во финалето го решија Мајами хит.

Навивачите не беа присутни на Флорида, но затоа по триумфот излегоа на улиците на Лос Анџелес, каде што беа забележани емотивни сцени.