Еве кој ќе биде прв голман на Барса во сите натпреварувања!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Изгледа дека во Барселона дефинтивино одлучија.

Барселона полека го состува тимот за наредната сезона, откако пристигна Умтити за 25 милиони евра, Луис Енрике донесе одлука кој ќе биде прв голман на каталонците.
Тоа ќе биде Марк Андре Тер Штеген.

Овој германски голман минатата сезона бранеше само во куп натпреваривте и Лигата на шампионите, додека Клаудио Браво беше прв голман во Примера.

Сега Барса сака да го продаде Браво за кој има неколку понуди.