Фантастична статистика на Марио Гомез!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Напаѓачот на репрезентацијата на Германија игра фанстастично кога добива шанса, а еве еден податок кој вас доволно ви зборува во прилог на тоа.

Марио Геце играше одлично во мечот со Северна Ирска, го постигна единствениот гол во мечот на асистенција на Томас Милер.

Тој е вистински џокер на Јоаким Лев, некој на кого никој од екипата не се надеваше на ЕП не даваше надеж дека може да биде меѓу најдобрите играчи на Германија.

Сепак, податок кој ќе ви го соопштиме зборува доволно за неговата моментална форма.

Имено, тој на последните седум мечеви на кои беше стартер во репрезентацијата или клуб секогаш постигнува барем по еден гол, или вкупно осум, а со тоа има и една асистенција.