Фотографија која ја опишува целата тага на Швајцарците


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Навивачите на Швајцарија тешко ја поднесоа елимацијата на во осмина финалето на ЕП.

Нивниот тим псоле пенали е поразен од Полска, која го прослави историскиот резултат и ги испрати Швајцарците дома. После натпреварот, на интернет се појави фотографија која ја опишува целата тага на Швајцарците.

На неа се наоѓа репрезентативецот на оваа земја Рикардо Родригез, кој е во прегратка со тројца навивачи што плачат  кои го тешат…