„Германци дојдете, ве чекаме“


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Пол Погба се запиша синоќа во листата кога со ефектен погодок веќе во првото полувреме ја запечати судбината на Исланд.

Играчот за врска игра одлично во оваа година, што зборува и фактот дека Реал Мадрид грчевито се бори негов трансфер после првенството.

Нареден противник на Галските петли е репрезентацијата на Германија, а играчот за врска добро знае со каков тим се соочува.

„Пред се сум многу среќен што сме во полуфиналето. Во текот на ова натпреварување, Германците покажаа квалитет и одма дадоа до знаење за каква екипа се работи. Но ние се плашиме. Ги чекаме со нетрпение“, додаде Погба.