Ги разочара Челси и Милан: Грациано Пеле нов фудбалер на Шандонг


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Фантастичниот италијански напаѓач Грациано Пеле го соопшти името на новиот клуб.

Милиони навивачи на Челси, Милан и на сите останати европски фанови се исклучително разочарани после што Грациано донесе одлука каде ќе игра во следната сезона.

Како и голем број на познати светски фудбалери, Пеле ја избра кинеската Суперлига каде што ќе заработува огромна сума на пари.

Пеле ќе стане нов фудбалер на Шандонг, кој неодамна го превзеде искусниот германски стручнак Феликс Магат.

Италијанскиот фудбалер така одби понуда од Стенфорд Бриџ и Сан Сиро со цел за неделно да заработува дури 7 милиони евра годишно, додека неговиот сегашен клуб Саутемптон од трансферот ќе заработи 16 милиони фунти.