Ѓоковиќ би можел да замине во пензија по – ОИ во Париз!?


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Поранешниот британски тенисер Марк Печи кажа дека постои шанса Новак Ѓоковиќ да замине во пензија по Олимписките игри (ОИ) во Париз кои се закажани за ова лето.

Ѓоковиќ има лоши резултати оваа сезона и поради тоа сè погласни се најавите за негово повлекување од спортот.

„Дали некој сè уште верува дека Ѓоковиќ ќе се врати на врвно ниво? Почнува да ги има вибрациите на Пит Сампрас од 2002 година. Тој е меѓу фаворитите за Ролан Гарос и Вимблдон, но тоа бара голема жртва“, кажа поранешниот тенисер.