Ѓоковиќ: Дали ќе ја гледам Србија – Бразил? Морам да ја прашам жена ми…


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ игра на завршниот турнир во Торино, а исто така не беше запознаен дека токму таму бразилската репрезентација тренира за Мундијалот во Катар.

Ѓоковиќ, по првото коло со Стефанос Циципас, разговараше со Дејан Станковиќ и со Масимилијано Алегри.

Тие разговараа за фудбал, а потоа Србинот доби прашање дали на 24 ноември ќе го гледа мечот меѓу Србија и Катар на 24 ноември.

„Ќе морам прво да ја прашам жена ми за дозвола“, се пошегува српскиот тенисер.