Ѓоковиќ донесе конечна одлука околу настапот на УС Опен

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека ќе игра на Грен слемот кој ќе се одржи преку барата, УС Опен.

Србинот освен на УС Опен соопшти дека ќе игра и на турнирот во Синсинати.

„Мило ми е што можам да потврдам дека ќе се натпреварувам во Синсинати и на УС Опен оваа година. Не ми беше лесно да ја донесам оваа одлука, посебно земајќи ги предвид сите предизвици и пречки, но се радувам што повторно ќе можам да се натпреварувам на тениски терен“ –изјави Ѓоковиќ.