Ѓоковиќ донесе неочекувана одлука пред Ролан Гарос


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ утре ќе го почне походот кон титулата на Ролан Гарос, а во меѓувреме реши да не ја продолжи соработката со тренерот Ненад Зимоњиќ.

Зимоњиќ беше замена за Горан Иванишевиќ, но Ѓоковиќ сметал дека не е трајно решение за неговата кариера.

Ѓоковиќ во првото коло на Ролан Гарос ќе се соочи против Пјер-Иго Ербер.