Ѓоковиќ ја освои титулата во Торино, па испрати порака до Македонија (Видео)


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ славеше со 2-0 во сетови, односно 7-5 и 6-3 против талентираниот Каспер Руд во финалето на завршниот турнир во Торино.

Ѓоковиќ добиваше поддршка од македонските навивачи, а еден Македонец доби и автограм од Србинот, кој исто така ѝ се заблагодари на Македонија.