Ѓоковиќ со имитации ја забавуваше публиката во Њујорк (Видео)


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ пред неколку дена го освои турнирот во Синсинати, па сега се подготвува за настап на Ју-Ес Опен.

Ѓоковиќ ќе брка нова титула на последниот гренслем-турнир во сезоната, каде што не смееше претходно да настапува бидејќи не беше вакциниран.

Ждрепката за турнирот ќе се одржи во 18 часот, а истиот почнува в понеделник.