Ѓоковиќ за Олимписките игри во Токио се подготвува во – Црна Гора

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ во моментов се наоѓа во Црна Гора, каде што се подготвува за заминување на Олимписките игри во Токио.

Ѓоковиќ пристигна во Црна Гора по освојување на Вимблдон и сака да се подготви за походот на Олимписките игри каде што ќе се обиде да го освои златниот медал.

На својата последна објава на социјалните мрежи, Ѓоковиќ објави дека не е сам на подготовките.