Ѓоковиќ завршил на прегледи во клиничкиот центар во Белград


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по настапот во Рим се врати во татковината, каде што замина на прегледи во клиничкиот центар во Белград.

Ѓоковиќ беше погоден со шише на турнирот во Рим, па решил да провери дали има посериозна повреда, но резултатите покажале дека станува збор за мала контузија.

Медиумите пишуваат дека Ѓоковиќ се жалел на вртоглавици, но за тоа нема потврда од таборот на српскиот тенисер.