Гркот Циципас збесна и ги гаѓаше своите родители со топчиња (Видео)


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Грчкиот тенисер Стефанос Циципас, кој е трет во светот, направи сериозен инцидент за време на третиот натпревар од својата група против Андреј Рубљов.

Русинот успеа да слави со пресврт и обезбеди полуфинале на завршниот турнир во Торино, но сериозен проблем направи Гркот, кој не можеше да се смири.

„Циципас не можеше да ги запре своите фрустрации затоа што постојано зборувале од неговото семејство. Циципас испрати топче кон својот тим, а тоа ги натера да прекинат“, пишува порталот „тенис.ком“.