Грузија на крилјата на Мамардашвили до бод против Чешка


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Фудбалерите на Чешка и Грузија одиграа нерешено во второто коло од групата Е на Европското првенство (ЕП).

Чешка доминираше во текот на целиот натпревар, а Грузија успешно се бранеше во првото полувреме, па дури во завршницата го шокира ривалот од пенал.

Грузија се бранеше и во второто полувреме, додека Чешка со сите сили тргна по гол и конечно преку Патрик Шик израмни на 1-1.

Турција и Португалија имаат по три бода, додека Чешка и Грузија имаат по еден бод во групата Ф.