Хамес Родригез повторно опција за Манчестер Јунајтед


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Манчестер Јунајтед ќе ја разгледа можноста да го ангажира Хамес Родригез ова лето откако фудбалерот речиси сигурно нема да остане во Реал Мадрид.

„Кралевите“ по секоја цена сакаат да се ослободат од играчот кој влегува во последната година од својот договор и ќе се согласат да го продадат по многу прифатлива сума.

Манчестер Јунајтед ќе се обиде да го донесе зата што од таборот на „Олд Трафорд“ веруваат дека вреди да се ризикува да се ангажира играчот за пониска цена.

tХамес Родригез е посакуван и од тимот на Евертон како и од тимот на Атлетико Мадрид.