Харден промаши зицер за победа на Филаделфија (Видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Мајами хит славеше во битката против Филадефија севентисиксерс со 101-99, па така ја прекина црната серија од четири порази по ред.

Најдобар во победата на Мајами беше Џими Батлер со 23 поени, 11 скокови и девет асистенции, додека Џејмс Харден можеше да ја израдува Филаделфија, но промаши зицер во последните секунди.

Кошаркарите на Њујорк никс беа подобри од Бостон селтикс со 109-94 за шеста победа по ред, а на паркетот блесна Џулиус Рендл со 23 поени и седум скокови.