Дали синот на Ибра наговести каде ќе игра неговиот татко во наредната сезона?


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Не мора ништо да значи, но ако ова е весник, „Ибракадабра“ ќе оди во Манчестер Јунајтед.

Неговиот син Максимилијан веќе почна да го фура дресот на Ѓаволите за наредната сезона, па за многумина овој детал стана силен аргумент околу решањањето на мистеријата каде шведскиот напаѓач ќе ја продолжи кариерата.