Играчите на Германија добро ќе заработат од пласманот во полуфиналето


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Фудбалерите на Германија беа поразени во полуфиналето на Европското првенство од домаќинот Франција со резултат 2:0.

Без оглед на тоа што претседателот на Германскиот сојуз Реинхард Гриндел потврди дека Јоаким Лев има целосна поддршка, додаде и дека Германија одиграла одличен турнир.

Покрај тоа, германските фудбалери ќе добијат по 100.000 евра за пласманот во полуфиналето од ова натпреварувања.

Со оглед на тоа дека секој Германец има огромна плата во клубот, тоа сигурно не е голема бројка, но бонусите секогаш се добродојдени.