Инцидент на Лејвер Купот: Маж си ја запали раката (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Спектаклот во Лондон, на кој Роџер Федерер треба да се збогува од тенисот, на кратко падна во сенка на инцидент кога маж влезе на теренот и ја запали раката.

За време на средбата меѓу Стефанос Циципас и Диего Шварцман, еден навивач влезе на теренот и притоа се запали, а причина за тоа се приватните летови во Велика Британија.

Тој наводно е активист, како и девојката на Ролан Гарос која се врза за мрежата, а на маичката пишуваше да се запрат сите приватни летови во Велика Британија.