Интер е прв финалист во ЛШ (Видео)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Интер се пласираше во финалето на Лигата на шампиони (ЛШ), откако и во реваншот славеше против Милан со 1-0.

Диаз имаше одлична шанса во 11. минута, но Онана го одбрани неговиот удар, по што од Милан се закани и Леао, но и тој беше непрецизен.

Голот за Интер го постигна Мартинез во 74. минута по асистенција на Лукаку кој влезе во игра во 66. минута на местото на Џеко.

Интер во финалето ќе се бори против победникот од дуелот меѓу Манчестер сити и Реал Мадрид.