Инѕаги кажа колку голови треба Интер да постигне во Серија А


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Интер ја почна сезоната со две победи, откако вчера славеше против Специја со убелдиви 3-0, а головите ги постигнаа Мартинез, Чалханоглу и Кореа.

Тренерот Симоне Инѕаги е задоволен од натпреварот и новата победа во Серија А и кажа дека очекува околу 100 голови во Серија А.

„Го имаме Лукаку и повеќе опции во нападот. Среќен сум што имам четворица напаѓачи и се надевам дека ќе стигнеме до 100 гола оваа сезона. Правилото за пат замени го промени фудбалрот, зашто сега во игра учествуваат 16 фудбалери, а не 11 и тоа може да направи голема разлика на теренот“, кажа Инѕаги.

Интер во следното коло ќе се соочи против големиот ривал Лацио во Рим.