Ирвинг го избра новиот тим во НБА-лигата


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Кајри Ирвинг го избра новиот тим во случај да го напушти Бруклин нетс, па се шпекулира дека ќе го облече дресот на Лос Анџелес Лејкерс.

„Атлетик“ објави дека тоа ќе се случи речиси сигурно, па останува да видиме само дали Ирвинг ќе се пресели во Лејкерс како слободен играч.

Одличниот кошаркар во претстојната сезона треба да заработи 36,5 милиони долари, а во моментов нема интерес од страна на Лејкерс за размена на играчи.

Проблем за Лејкерс во моментов е и Расел Вестбрук, затоа што сака да се ослободи од него, но кошаркарот не планира да си замине.