Ивановски со победа во Тунис ја почна 2023 година!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонскиот тенисер Калин Ивановски ја почна годината со победа против Ленид Боика со 2-1 во сетови на турнирот во Тунис.

Најдобриот македонски тенисер го доби првиот сет со 6-3, по што го загуби вториот со истиот резултат, но потоа следеше доминација од Ивановски и 6-0 во последниот сет.

Ивановски во следно коло ќе игра против победникот од мечот меѓу Темпак и Еванс.