Јокиќ му одржа лекција на Гобер, па порача: Јас сум чудо на природата (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Српскиот кошаркар Никола Јокиќ му донесе нова радост на Денвер нагетс во дуелот против Минесота тимбервулвс (112-97) за водство од 3-2 во серијата.

Јокиќ го заврши мечот со 40 поени, 13 асистенции и седум скокови, иако против себе го имаше Руди Гобер.

„Имав отворен пат кон кошот. Јас сум чудо на природата. Зошто да не ги покажам и моите атлетски способности?“, кажа Јокиќ.