Јокиќ по поразот од Минесота: Да имав клон, па да одморев малку…


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Никола Јокиќ не можеше сам против Минесота тимбервулвс, па така Денвер го запиша првиот пораз во полуфиналето на плејофот на Западот во НБА-лигата.

Јокиќ по натпреварот се пошегува со новинарите и кажа дека би сакал да има клон.

„Би сакал да имам идентичен клон, па да излезам да се одморам малку, а тој да игра на мое место. Потоа би можел да се вратам свеж“, кажа Јокиќ.