Јокиќ со дабл-дабл го урна Клиперс, Леброн се врати на паркет и го израдува Лејкерс (Видео)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Денвер нагетс славеше против Лос Анџелес клиперс со 114-104, додека кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс триумфираа против Сан Антонио спарс со 105-94.

Никола Јокиќ и колегите ги искористија проблемите кај Клиперс, кој не можеше да смета на Ленард, Џорџ и Ленард, па запишаа уште еден триумф, а Србинот постигна 19 поени и 13 скокови.

Лејкерс конечно победи на гостински терен против Сан Антонио спарс, а Леброн Џејмс конечно се врати на паркетот и постигна 21 поен, додека Ентони Дејвис блесна со 25 поени и 15 скокови.