Јорганџиите не се шегуваат, доаѓаат по Игуаин со понуда од соништата!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


На адреса на Наполи за Гонзало Игуаин пристигна од понуда од Атлетико Мадрид која тешко може да се одбие.

Атлетико е спремен да оди далеку за да го доведе аргентинскиот голгетер во своите редови.

Верувале или не, Атлетико Мадрид на италијански Наполи му нуди сума од 50 милиони евра и двајцата фудбалери на овој клуб Оливер Торес и Лусијано Вието кои се исклучително вредни од финансиски аспект.

Сопственикот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, сака да го задржи Игуаин во своите редови, но секако дека ова е понуда за која мора да размисли.