Како се славеше во Радовиш пласманот во ракометната Суперлига? (Видео)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Радовиш вчера го изненади Пелистер 2 и славеше во баражот за пласман во ракометната Суперлига на Македонија.

Здравко Постолов од слободен удар го израдува Радовиш, а погодокот донесе голема радост кај навивачката група „лебари“.

Видеото може да се погледне ТУКА.

Фото: принт-скрин Радовиш Њуз