Комична сцена во НБА: Судија ненамерно повреди кошаркар на Сакраменто 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Лос Анџелес Лејкерс синоќа славеше на гостувањето кај Сакраменто кингс со 117-92, но на натпреварот се случи еден необичен момент.

Најефикасен кошаркар беше Холмс со 27 поени, девет скокови и две асистенции, додека Ентони Дејвис постигна 25 поени.

Сепак, мечот го одбележа една комична ситуација, кога кошаркарот Дејвион Мичел се повреди по еден контакт со судијата.