Лејкерс си го заборави кошаркар, па тој ги молеше да се вратат по него: Дојдете по мене! ?

Лос Анџелес Лејкерс по една деценија ја освоија НБА-титулата, откако го победија Мајами хит во финалнат асерија со 4-2. По мечот следеше голема прослава со навистина неочекуван епилог.

По кратката прослава, како и фотографирањето во салата во Орландо, автобусот со новиот шампион тргна кон хотелот, а во неа славеа играчите на Лејкерс, но не сите, зашто го заборавија Квин Кук.

Никој од кошаркарите не забележа дека Квин останал во салата на прес-конференцијата. Тој потоа се вклучи кај Џеј-Ар-Смит на Инстаграм и ги молеше соиграчите да се вратат по него.

„Чекате, ќе морам пешки да се враќам по освоениот прстен!? Враќајте се по мене!“, напиша Кук.