Леклер: Чест ми е да возам покрај Хамилтон, ќе покажам за што сум способен!


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Возачот на Ферари, Шарл Леклер од следната сезона ќе биде тимски колега со Луис Хамилтон затоа што Карлос Саинц си заминува од италијанската екипа.

Леклер вели дека е чест да се вози покрај Хамилтон, но воедно и мотивација за да го покаже својот квалитет.

„Луис е најуспешниот возач во историјата на спортот. Да возам покрај него е голема чест, но и мотивација за да покажам за што сум способен“, кажа Леклер.