Лидс го избрка човекот кој требаше да ги спаси од испаѓање од елитата


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Раководството на Лидс го отпушти тренерот Џеси Марш по поразот од Нотингем Форест бидејќи екипата се наоѓа во лоша позиција, односно пред зоната за испаѓање од Премиерлигата.

Лидс потроши над 100 милиони фунти за нови засилувања, но резултатите се очајни и сзонава во просек има 29,73 отсто победи, па го чека тешка битка за опстанок.

Крис Армас ќе го предводи премиерлигашот додека не се најде нов тренер, а неофицијално Карлос Корнберан ќе седне на кормилото наскоро.