дома тагови Лидс

таг: Лидс

Најнови вести

Надал најави пензија: 2024 година ќе ми биде последна во тенисот!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал по долга пауза се враќа на тениските терени и првиот меч ќе го игра на почетокот на 2024 година. Надал во...

Невил: Ова е неприфатливо, во Јунајтед се случи големо предавство!

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Гери Невил ги критикуваше играчите на клубот, иако тимот славеше против Челси со 2-1. Јунајтед пред натпреварот против Челси суспендираше...

Крос објави бизарна снимка и ги изненади пријателите (Видео)

Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос реши да објави видео на кое покажува дека и големи ѕвезди како него живеат обичен живот и имаат...

Ќе добие ли отказ Покетино по лошиот старт во Челси?

Челси игра ужасно во новата сезона, иако клубот инвестира многу пари за засилувања, а тоа предизвика шпекулации дека тренерот Маурицио Покетино ќе добие отказ. Покетино,...

Дончиќ ненамерно опцу, па си ја сфати грешката (Видео)

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ одигра одличен меч против Јута и постигна 40 поени, 11 асистенции и 10 скокови во триумфот на Далас. Додека раскажуваше што...

„Ми бараа 50.000 марки за да играм на СП во Париз“

Аналитичарот Раде Богдановиќ често го критикува селекторот на Србија, Драган Стојковиќ-Пикси, а сега во разговор со медиумите откри еден непознат детал од минатото. Богдановиќ кажа...

Ф1 ги објави спринт-трките за идната сезона

Формула 1 соопшти дека идната сезона ќе има шест спринт-трки, и тоа во Кина, Мајами, Австрија, Остин, Сао Паоло и Катар. Првиот спринт ќе се...

Вознијацки доби вајлд-карта и ќе игра на Австралијан опен

Каролина Вознијацки се враќа на тениските терени, откако доби вајлд-карта од организаторите на Австралијан опен. Вознијацки последен пат настапи на 3 септември оваа година, кога...

Шортс со дабл-дабл ги реши „волците“ (Видео)

Македонскиот репрезентативец Ти-Џеј Шортс продолжи со одличните настапи во дресот на Париз, кој се искачи на првото место во групата А. Париз го совлада Вулвс...

Луда теорија: Ѓоковиќ доминирал зашто не примил вакцина!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ниту со одличните резултати не им ја затвори устата на критичарите, а најнова која го нападна е поранешната тенисерка Рене...