Лукаку го провоцираше Ибрахимовиќ: Јас сум најдобар! Јас, јас! 🎥

Ромелу Лукаку заедно со Лаутаро Мартинез се најзаслужни за триумфот во големото дерби против Милан од 3-0, а токму тој со својот гол ја запечати судбината на „росонерите“.

Лукаку постигна гол и притоа имаше интересна прослава, а многумина се запрашаа што кажа по фантастичниот погодок.

„Јас сум најдобар. Јас, јас!“, викаше Лукаку.

Многумина веруваат дека овие зборови беа испратени кон Златан Ибрахимовиќ, со кој неодамна имаше жестока пресметка на теренот.