Мајами Хит го доведе Дерик Вилијамс


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


После заминувањето на Двејн Вејд во Чикаго, Мајами се согласи на 1-годишна соработка вредна 5 милиони долари со Дерик Вилијамс.

25-годишниот кошаркар минатата сезона играше во Њујорк Никс, а во кариерата има одиграно 80 натпревари со учинок 9.3 поени, 3.7 скока и 17.9 минути.

На Мајами му останаа уште 15 милиони долари во салари кепот.